Czwartek, 19 lipca 2018

Tagi: drogi komunikacja mpk kierowcy wypadek śmierć motocyklista pks autobus przepisy rąbin

16 czerwca 2014, aktualizowano: 16 czerwca 2014

Prędkość i naruszanie przepisów zabijają inowrocławian [WIDEO]

Fot.: Jarosław Hejenkowski

Jarosław Hejenkowski

Ulice Inowrocławia znów przypominają tor rajdowy. Kierowcy się ścigają, a piesi muszą mieć oczy dookoła. Motocyklista zginął przy dworcu PKS, bo jechał za szybko. Z kolei inowrocławski taksówkarz opublikował film, na którym autobus MPK przejeżdża przez przejście dla pieszych na czerwonym.

- Widziałam, że leżał motocykl? On zginął? To straszne – łapie się za głowę kobieta, która widzi, że robimy zdjęcia zniczy przy dworcu PKS.


W żałobie jest całe środowisko kujawskich motocyklistów. Jadący harleyem 40-latek wbił się kilka dni temu w tył autobusu. Zmarł w szpitalu.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że motocyklista jadący z dużą prędkością ulicą Dworcową, wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle, najechał na tył autobusu PKS – informuje sierż. szt. Izabela Lewicka-Woszczak z policji.

Jak się okazuje, ulicą Dworcową motocykliści lubią jeździć szybko. Właśnie tam został nakręcony ten film.
[youtube=Ulica Dworcowa - zaraz obok miejsca tragicznego wypadku]http://youtu.be/SCUrQuGnOE4[/youtube]

Dodatkowo okazało się, że kierowca autobusu był „nie pierwszej świeżości”. Miał ponad 0,2 promila. To jest główną linią „obrony” motocyklisty przez część wypowiadających się na naszym forum internautów.

- Kierowca wczorajszy, ale najłatwiej zwalić winę na motocyklistę, tym bardziej, że już się nie obroni – ocenia jeden z nich.

- Każdemu się zdarzyło wjechać na czerwonym świetle na skrzyżowanie przynajmniej raz w życiu. Prędkość świadczyła o tym, ze chciał z niego uciec. Kierowca autobusu powinien zareagować – zauważa ktoś inny.

Jednak naprzeciw tych opinii stają fakty – codzienne obrazki z inowrocławskich ulic, na których motocykliści urządzają sobie niemal wyścigi. Mieszkańcy dzwonią często do naszej redakcji skarżąc się, że nikt z tym zjawiskiem nie walczy, więc właściciele jednośladów czują się bezkarni.

Ale nie tylko motocykliści szaleją na naszych ulicach. Kilka dni temu taksówkarz, Marek Browiński opublikował w sieci film, na którym widać, jak autobus MPK lekceważy czerwone światło i przejeżdża przez skrzyżowanie ulic Staszica i Świętokrzyskiej.
[youtube=Film nakręcony przez inowrocławskiego taksówkarza]http://youtu.be/SBa8AUx9zYg[/youtube]
- Zastanawiałem się czy ten film opublikować i doszedłem do wniosku, że powinienem. Rozumiem jakby to było późne żółte, ale nie tak! - ocenia autor filmu.

Trudno się dziwić jego zbulwersowaniu. Właśnie w takich okolicznościach kilka lat temu pod kołami miejskiego autobusu zginęła 14-letnia Michalina z Rąbina idąca do kościoła. Kierowca autobusu został wtedy skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu.
Dyrektor przedsiębiorstwa, któremu pokazaliśmy film sprzed kilku dni, zarządził na razie wewnętrzne dochodzenie.

- Próbujemy ustalić, kto to był. Tam nie ma ani godziny, kiedy to nakręcono, ani nie widać numeru rejestracyjnego autobusu – mówi Mariusz Kuszel. - Ale na pewno uda nam się wyjaśnić, kto wtedy kierował i będziemy się zastanawiać, co dalej. Zgadzam się z twierdzeniem, że takie zachowania trzeba tępić. Być może sami zgłosimy sprawę na policję.

Nasz rozmówca obiecał poinformować, kiedy zapadną jakieś decyzje. Pierwsze zapadły pod koniec ubiegłego tygodnia. Sprawa została zgłoszona na policję celem wszczęcia postępowania - informuje Mariusz Kuszel.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 16-06-2014 22:21

    Brak ocen 0 0

    - kierowca: To mnie właśnie dziwi niepomiernie. Apeluja, aby zerkac w boczne lusterko, a sami zap... i nie zwracaja na nikogo uwagi.

    Odpowiedz