środa, 14 listopada 2018

Pół godziny, które wstrząsnęło Pakością. Cuiavia rozbija Noteciankę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jarosław Hejenkowski

Niezwykle emocjonujący mecz z happy endem zobaczyli dziś inowrocławscy kibice. Piłkarze Cuiavii, rozpaczliwie potrzebujący wygranej, rozbili Noteciankę 5:2, choć do przerwy przegrywali 1:2.

Derby powiatu inowrocławskiego nie były może pod względem poziomu widowiskiem wgniatającym w plastikowe krzesełko stadionowe, ale pod względem emocji na pewno już tak.

Zieloni bardzo potrzebowali tej wygranej, aby wzmocnić swoje miejsce w tabeli, ale zwłaszcza podnieść głowy po organizacyjnych wpadkach, które miały miejsce w ostatnich tygodniach.

Udało się, choć nie bez problemów. Cuiavia prowadziła bowiem najpierw z Notecianką 1:0 po strzale Michała Kruszczyńskiego, ale do przerwy straciła dwa gole po strzałach Przemysława Swojnóga i Norberta Rościszewskiego.

Druga połowa była grą do jednej bramki. Cuiavia zastosowała pressing i choć początkowo nie przynosił on efektów, to ostatnie pół godziny wywołało euforię na trybunach. Po dwa gole zdobyli Michał Kruszczyński i Wojciech Springer, a zieloni robili rywala 5:2.

W piątkowym wydaniu Tygodnika Powiatu i Gmin rozmowa z trenerem Cuiavii, Arturem Polehojko i zwycięskich derbach oraz ostatnich wpadkach organizacyjnych w klubie.

Oto wyniki piłkarskich zespołów z naszego regionu.

IV liga: Cuiavia Inowrocław - Notecianka Pakość 5:2, Piast Złotniki - Orlęta Aleksandrów 1:2, Rol.Ko Konojady - Pogon Mogilno 2:1.

Liga okręgowa: Zjednoczeni Piotrków Kujawski - Gopło Kruszwica 0:6, Unia Janikowo - Noteć Gębice 4:1, Sparta Janowiec - Wzgórze Raciążek 5:1, Dąb Barcin - Szubinianka 2:2.

Klasa A: Znicz Rojewo - Kujawianka Strzelno 2:1, Unia Gniewkowo - Burza Nowa Wieś 1:1, Zjednoczeni Szarlej - Zagłębie Piechcin 4:0, Kujawy Markowice - Dąb Bąkowo 0:1.

Klasa B grupa 4: LZS Kościelec - Zootechnik Kołuda 0:2, Pałuczanka Żnin - Olimpia Dąbrowa 3:0, Cukrownik Tuczno - Hermes Radłowo 0:0, Promień Szczepanowo - Notecianka II Pakość 3:5.

Klasa B grupa 5: Noteć Inowrocław - Tarant Wójcin 0:2.