Wtorek, 22 stycznia 2019

Głosujemy na Człowieka Powiatu Inowrocławskiego 2015 Roku

Renata Napierkowska

Maria Jóźwiak, Magdalena Krajewska, Henryka Kucharczyk, Bogumiła Pniewska Marek Słabiński i Marcin Urbański – to nasi tegoroczni kandydaci w plebiscycie na człowieka powiatu. Można też oddawać głosy na Inowrocławianina i Gniewkowianina 2015 Roku.


Maria Jóźwiak w gminie Kruszwica od lat kieruje tamtejszym Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Magdalena Krajewska z gminy Złotniki Kujawskie działa społecznie nie tylko na rzecz Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie, gdzie jest nauczycielką, ale też promuje gminę, a swoją pasją i zaangażowaniem zaraża zarówno dorosłych, jak i swoich uczniów. Mieszkańcy Pakości wskazali jak swojego kandydata Henryka Kucharczyka, który jest miejscowym przedsiębiorcą i prezesem zarządu klubu koszykówki. Wspiera oraz sponsoruje wiele lokalnych inicjatyw i to nie tylko sportowych. Mieszkańcy gminy Inowrocław wytypowali do konkursu Bogumiłę Pniewską, sołtys sołectwa Olszewice i Turzany, która angażuje się w działalność Caritasu i zawsze chętnie pomaga ludziom ubogim czy potrzebującym. Marek Słabiński jest inowrocławskim radnym, prezesem Kujawskiego Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców oraz przewodniczącym Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Inowrocławskiego. Od lat walczy z urzędniczymi nieprawidłowościami oraz zabiega o umocnienie lokalnego handlu. Marcin Urbański jest dzielnicowym na osiedlu Piastowskim, pełni tam dyżury, a mieszkańcy nie mogą się nachwalić swojego dzielnicowego, który zawsze jest do ich dyspozycji i służy im rada i pomocą.
Można także głosować w naszym plebiscycie na Inowrocławianina Roku. Kandydaci zgłoszeni przez mieszkańców i zatwierdzeni przez kapitułę to: Piotr Jóźwiak, Irena Konieczka, Tadeusz Konieczka, Mieczysław Kwiatkowski i Józef Siej. Mieszkańcy gminy Gniewkowo wytypowali do tytułu Gniewkowianina Roku 2015: Tomasza Gremplewskiego, Tomasza Polaka, Przemysława Stefańskiego, Agnieszkę Szafrańską i Piotra Trojanowskiego.
W Tygodniku Inowrocław drukujemy kupony na Inowrocławianina i Człowieka Powiatu Inowrocławskiego. W Tygodniku Gniewkowo można oddawać głosy na na kandydata z powiatu i Gniewkowianina.
Głosowanie sms-owe: odbywa się pod numerem: 7148 koszt 1,23 zł z VAT. wpisując w treści POWIAT.numer kandydata. Głosowanie SMS-owe oraz kuponowe trwa do 31.03.2016 r. W ten sam sposób głosujemy na pozostałych kandydatów.