Wtorek, 22 stycznia 2019

Tytuł Człowieka Powiatu Inowrocławskiego dla kobiety z pasją

Fot.: Nadesłane

Renata Napierkowska

Magdalena Krajewska, nauczycielka z Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie, pasjonatka podejmująca wiele inicjatyw w szkole i lokalnym środowisku, została zwyciężczynią plebiscytu na Człowieka Powiatu Inowrocławskiego. W plebiscycie oddano łącznie 3410 głosów.

fot. Renata Napierkowska

fot. Renata Napierkowska

- Naprawdę, bardzo się cieszę. Nie spodziewałam się, że ja otrzymam ten tytuł, bo konkurencja była naprawdę duża – mówi Magdalena Krajewska, nauczycielka Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie w gminie Złotniki Kujawskie.


Niemal do końca nie było wiadomo, kto wygra, bo w głosowaniu sms-owym prowadził w ostatnich dniach plebiscytu Henryk Kucharczyk z Pakości. O zwycięstwie Magdaleny Krajewskiej zdecydowały jednak kupony. Na kandydatkę ze Złotnik Kujawskich głosowali nie tylko mieszkańcy tej gminy, ale również inowrocławianie i mieszkańcy Gniewkowa. Kupony z Inowrocławia i Gniewkowa napływały też na kandydaturę znanego pakoskiego przedsiębiorcy, jednak po podliczeniu okazało się, że to Magdalena Krajewska ma łącznie o 50 głosów więcej.

- Bardzo mnie cieszy wiadomość, że wygrała nasza kandydatka. Magdalena Krajewska aktywnie działa w Stowarzyszeniu „Małe Kujawy”, jest dobrą koleżanką i nauczycielką, która cieszy się autorytetem uczniów, wychodzi do środowiska. To młoda osoba, ale bardzo zaangażowana w to co robi, co dziś nie jest częstym zjawiskiem – twierdzi wójt gminy Złotniki Kujawskie, Witold Cybulski.

Oprócz tej dwójki w konkursie startowali: Maria Jóźwiak, która w gminie Kruszwica od lat kieruje tamtejszym Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Bogumiła Pniewska z gminy Inowrocław, sołtys sołectwa Olszewice i Turzany, która angażuje się w działalność Caritasu i zawsze chętnie pomaga ludziom ubogim czy potrzebującym. Kolejnym kandydatem był radny, prezes Kujawskiego Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców oraz przewodniczący Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Inowrocławskiego Marek Słabiński, który od lat walczy z urzędniczymi nieprawidłowościami oraz zabiega o umocnienie lokalnego handlu i Marcin Urbański dzielnicowy na osiedlu Piastowskim, który zawsze jest do ich dyspozycji i służy radą i pomocą mieszkańcom.

W plebiscycie na Inowrocławianina roku zwyciężył historyk i regionalista z zamiłowania, koordynator filmu o „Makabrycznej nocy” Józef Siej, a Gniewkowaininem Roku 2015 został Przemysław Stefański, przewodniczący Rady Miejskiej w Gniewkowie, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, którego mieszkańcy wytypowali za działalność społeczną na rzecz lokalnej społeczności. Przemysław Stefański wspiera od lat drużynę Mikrusa, propaguje lokalną historię, wydał książkę poświęconą historii Szadłowic i mieszkańców tej miejscowości. Jedną z jego pasji ornitologia. Na swojej posesji nie tylko ma pokaźną hodowlę kolorowego ptactwa, ale też obserwuje życie ptaków w naturalnym środowisku.


- Cieszę się, że w plebiscytach mieszkańcy wyróżnili ludzi, którzy bezinteresownie angażują się w życie społeczne naszego powiatu i swoich miejscowości. Takie wyróżnienie to dla nich jedyna nagroda za pasję, zaangażowanie i pracę, jaką wkładają w swoją działalność na rzecz innych – podkreśla starosta Tadeusz Majewski.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 11-04-2016 15:50

    Brak ocen 0 0

    - Rafikz73: Gratulacje###

    Odpowiedz