Niedziela, 24 lutego 2019

[INOWROCŁAW] Magiczna podróż z Henrykiem Sienkiewiczem [ZDJĘCIA]

Fot.: Nadesłane

Renata Napierkowska

„Ogniem i Mieczem”, „Pan Wołodyjowski”, „Potop” to powieści, których fragmenty przedstawili uczniowie i nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy w widowisku „Literackie podróże Pana Sienkiewicza".

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

W niezwykłą podróż po kartach swoich powieści zabrał w magiczną podróż wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy, sam laureat nagrody Nobla, autor wielu powieści Henryk Sienkiewicz. To właśnie jego twórczość były tematem przedstawienia, które zaprezentowali niepełnosprawni uczniowie i nauczyciele szkoły.

- Przygotowania związane z wystawieniem inscenizacji trwały kilka miesięcy. Wzięło w niej udział ponad 30 naszych wychowanków naszej placówki oraz nauczyciele - mówi nauczycielka SOSW Rita Kaczmarek.

Impreza została przygotowana w związku z obchodami roku Henryka Sienkiewicza. Na scenie można było zobaczyć fragmenty powieści autora Trylogii, jak chociażby "Potopu", Pana Wołodyjowskiego", Ogniem i mieczem", a wszystko otaczała aura tajemniczości i przygody. Nauczyciele zadbali o to, by aktorzy byli ubrani w stroje z epoki. Można było obejrzeć egzotyczne tańce, fragmenty filmów oraz posłuchać piosenek znanych z ekranizacji filmowych utworów polskiego noblisty.

- Henryk Sienkiewicz zabiera uczniów i właściwie całą społeczność naszej szkoły w podróż swojego życia, w podróż twórczości, a więc jesteśmy w „Trylogii”, jesteśmy "W pustyni i w puszczy", jesteśmy w "Quo vadis" i właściwie wszędzie tam, gdzie Henryk Sienkiewicz dotknął swoim czarodziejskim piórem i stworzył przepiękne klimaty - opowiada Krzysztof Nowaczyk, nauczyciel w SOSW nr 3.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.