Wtorek, 22 stycznia 2019

Uroczysta Gala w Sali Kryształowej Medical SPA dla Ludzi Roku 2015 [zdjęcia]

Fot.: Przemysław Bohonos

Renata Napierkowska

Inowrocławianin Roku Józef Siej, Człowiek Powiatu Inowrocławskiego Magdalena Krajewska i Gniewkowianin Roku Przemysław Stefański odebrali dziś statuetki z rąk laureatów poprzednich edycji naszego konkursu.

fot. Przemysław Bohonos

[me

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos

fot. Przemysław Bohonos


Czytelnicy Tygodnika Inowrocław zgłosili pięciu kandydatów: Piotra Jóźwiaka, Irenę Konieczkę, Tadeusz Konieczkę, Mieczysława Kwiatkowskiego i Józefa Sieja. Walka w plebiscycie była zacięta, jednak po podliczeniu sms-ów i kuponów niekwestionowanym zwycięzcą został Józef Siej, którego nasi Czytelnicy nagrodzili za poszukiwanie historycznej prawdy, odkrywanie nieznanych faktów lokalnej historii i wielkie zaangażowanie w realizację filmu „Makabryczna Noc”, który przypomina tragiczne dzieje październikowej nocy 1939 roku, gdy dwóch pijanych Niemców dokonało egzekucji na 56 Polakach. Statuetkę dla Inowrocławianina Roku 2016 wręczył laureat poprzedniej edycji Marcin Wroński.

- To dla mnie bardzo zaszczytny tytuł. Postaram się, aby ta statuetka dawała mi dalszą chęć promowania historii miasta, którą na stronach internetowych pokazuję już od kilku lat - mówi zwycięzca plebiscytu Józef Siej.

O tytuł człowieka Powiatu Inowrocławskiego ubiegało się sześcioro kandydatów: Maria Jóźwiak zgłoszona przez mieszkańców gminy Kruszwica, Henryk Kucharczyk przedsiębiorca z Pakości, Magdalena Krajewska ze Złotnik Kujawskich, Bogumiła Pniewska z gminy Inowrocław, Marek Słabiński z Inowrocławia i Asp. szt. Marcin Urbański również zgłoszony przez mieszkańców Inowrocławia.

Tytuł Człowieka Powiatu Inowrocławskiego 2015 Roku głosami czytelników zdobyła Magdalena Krajewska, polonistka Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie i kobieta, która organizuje niezwykłe imprezy dla uczniów i mieszkańców o zasięgu przekraczającym granice nie tylko gminy, ale powiatu, a nawet województwa. Laureatka odebrała statuetkę z rąk ubiegłorocznego zwycięzcy plebiscytu, zastępcy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu st. bryg. Artura Przybylskiego.

O tytuł Gniewkowianina Roku 2015 rywalizacja toczyła się między piątką kandydatów: Tomaszem Gremplewskim, Tomaszem Polakiem, Przemysławem Stefańskim, Agnieszką Szafrańską i Piotrem Trojanowskim. Zwycięzcą został Przemysław Stefański,człowiek orkiestra, który mieszkańcom powiatu znany jest z tego, że kieruje Powiatowym Urzędem Pracy, w Gniewkowie jako przewodniczący Rady Miejskiej, ale też i pasjonat historii, bo wydał publikację na temat Szadłowic, entuzjasta sportu i ojciec chrzestny drużyny Mikrusa w Szadłowicach, która w dużej mierze dzięki niemu pnie się w górę i odnosi sukcesy. Statuetkę zwycięzcy w zastępstwie za nieobecnego na uroczystości ubiegłorocznego laureata komendanta OSP w Gniewkowie Sławomira Kościńskiego, wręczył burmistrz Adam Roszak, który wygrał pierwszą edycję naszego plebiscytu.

Nasza redakcja w szczególny sposób podziękowała niezwykłym ludziom, bez których ten plebiscyt nie tylko nie miałby takiej oprawy, ale i rangi: staroście Tadeuszowi Majewskiemu, prezes firmy Eurotherm – Niewiadomoscy – Januszowi Niewiadomskiemu, prezesowi uzdrowiska Solanki Tadeuszowi Chęsemu, wójtowi gminy Inowrocław Tadeuszowi Kacprzakowi, w imieniu którego grawerton z rąk zastępcy redaktora naczelnego Mariusza Załuskiego, dyrektora Express Media Adriana Basy oraz kierownika wydań regionalnych Jarosława Kubiaka odebrał wicewójt Marek Karólewski. W uroczystości wziął też kierownik – manager sprzedaży Maciej Wysocki z Expressu Bydgoskiego.

Naszą galę zaszczycili swoją obecnością również: radny sejmiku wojewódzkiego i laureat jednej z wcześniejszych edycji konkursu, dyrektor szpitala Eligiusz Patalas, przewodniczący Rady Powiatu Inowrocławskiego Ryszard Jagodziński, sekretarz powiatu Aleksandra Szubarga, kierownik referatu kultury w Pakości Mariusz Jarzynowski, dyrektor ZPO w Tucznie Aleksandra Deolecka - Gepert i wielu innych znakomitych gości.