Wtorek, 22 stycznia 2019

Tagi: Inowrocław wywiad muzyka zespół Szulerzy wiadomości kultura region

31 lipca 2016, aktualizowano: 31 lipca 2016

Szulerzy znowu grają, ale w zmienionym składzie - wywiad

Fot.: Renata Napierkowska

Renata Napierkowska

Do Marcina Szulkowskiego, Marka Wikarskiego, Miłosza Szulkowskiego dołączyli nowa wokalistka Ania Niestatek z Bydgoszczy i Jacek Karpowicz, grający na harmonijce. Szulerzy mają pracowite lato, będzie można ich posłuchać również na koncertach w Inowrocławiu.

Przez kilka miesięcy, po odejściu Natalii i Dominika, poszukiwaliście wokalistki i nowego muzyka. Kilka tygodni temu po raz pierwszy wystąpiliście w nowym składzie. Można było was zobaczyć i usłyszeć na jubileuszu firmy Pozkal. Kto do was dołączył?


Nową wokalistką została Ania Niestatek z Bydgoszczy. Udziela się w kilku bydgoskich projektach, ale stuprocentowo zaangażowała się w Szulerów i ten zespół jest dla niej priorytetem. Jesteśmy po prawie 10 koncertach razem, zgrywamy się i na scenie czujemy się ze sobą świetnie. Wspiera nas nasz przyjaciel - harmonijkarz Jacek Karpowicz, pochodzący z Białegostoku, ale mieszkający na stałe w Warszawie. Jacek grał w różnych zespołach w Warszawie i mimo młodego wieku ma już duże doświadczenie sceniczne.

Skoro wróciliście do gry, to jakie macie plany na najbliższy okres?

Lipiec był dla nas pracowity pod względem liczby koncertów, mieliśmy trasę obejmującą, między innymi Darłowo i Piotrków Trybunalski, a niedawno graliśmy w Ostrowcu Świętokrzyskim na festiwalu im. Miry Kubasińskiej oraz w Bydgoszczy podczas Busker Fest. Współorganizujemy Blues Ino Festiwal, który w tym roku odbędzie się już po raz czwarty. Zagramy na otwarcie imprezy, oczywiście w nowym składzie. Koncerty w solankowej Muszli Koncertowej rozpoczną się 20 sierpnia, od godziny 17, a oprócz nas będzie można usłyszeć Sebastiana Riedla w duecie z Michałem Kielakiem oraz zespół Boogie Boys z Bartkiem Szopińskim grającym na pianinie i organach Hammonda. Dodam, że w sierpniu, oprócz koncertu w Inowrocławiu, dzień wcześniej zagramy w Toruniu podczas festiwalu „Harmonica Bridge”. Już niebawem zatem nasi fani będą mieli kilka okazji i sposobności, by posłuchać nas na żywo.

Czy i kiedy pojawi się kolejna płyta Szulerów w nowym składzie?

O płycie na razie nie myślimy, pochłania nas granie koncertów. Zostawiamy wszystkie plany i pracę nad nowym materiałem na jesień - wtedy będziemy mieli więcej czasu, żeby się za to zabrać. Ale gdzieś tam w głowie jest, że w przyszłym roku uda nam się wejść do studia, by nagrać nową płytę.

W tym roku obchodzicie jubileusz, mija bowiem 15 lat od momentu powstania waszej formacji. Czy w związku z tym planujecie jakiś koncert jubileuszowy w Inowrocławiu lub najbliższej okolicy?

Takim jubileuszowym i ważnym dla nas koncertem, podczas którego zaprezentujemy się w nowym składzie będzie Blues Ino Festiwal. Planowaliśmy wydanie nowej płyty, jednak odejście jednej trzeciej zespołu trochę nam te plany pokrzyżowało. Na pewno cieszy nas to, że nowa wokalistka nie tylko się sprawdziła, ale utrzymuje wysoki poziom, jaki narzuciła jej poprzedniczka i świetnie sobie radzi na scenie. Jest zresztą bardzo sympatyczną dziewczyną i znakomicie poradziła sobie z naszym repertuarem. Podobnie jak w minionych latach, będzie można spotkać członków naszego zespołu przed Blues Ino Festiwal: Anię Niestatek i lidera Marcina Szulkowskiego 20 sierpnia od godziny 10.35 w autobusie linii 27. Już dziś zapraszamy wszystkich naszych fanów i sympatyków do przejażdżki autobusem z Szulerami oraz oczywiście na festiwal.

Warto wiedzieć:
15 lat zespołu Szulerzy

Polski zespół założony w 2001 roku w Inowrocławiu, przez braci: Marcina Szulkowskiego - gitara i Miłosza Szulkowskiego - perkusja oraz Przemysława Kazimierskiego - bas.

Obecny skład zespołu:

Anna Niestatek - śpiew

Marcin Szulkowski - gitara

Marek Wikarski - gitara basowa, kontrabas

Miłosz Szulkowski - perkusja

oraz Jacek Karpowicz - harmonijka ustna .

Menadżerem grupy jest

Zbigniew Szulkowski.