Wtorek, 22 stycznia 2019

Cztery medale dla Inowrocławia w Turnieju Karate WKF „Yamabushi CUP"

Fot.: Nadesłane

Renata Napierkowska

Złote, srebrne i brązowe medale przywieźli inowrocławscy karatecy z Osielska, gdzie odbywał się po raz piąty Turnieju Karate WKF „Yamabushi CUP". Ta formuła karate została wprowadzona do programu Igrzysk Olimpijskich i już za pięć lat będzie można obejrzeć na olimpiadzie w Tokio.

W ogólnopolskim turnieju, który odbył się w Osielsku udział wzięło około 450 zawodników z 21 Klubów Karate z całego kraju. Rozpoczęcie sezonu przez Inowrocławski Klub Sportowy Karate zaowocowało czterema medalami.


- Formuła karate WKF, w której były rozgrywane zawody w tym roku, została wprowadzona do programu Igrzysk Olimpijskich i już za pięć lata w Tokio będzie reprezentowana na Olimpiadzie - informuje trener Arkadiusz Padniewski.

Oto wyniki inowrocławskiej reprezentacji: Konstancja Kujawa – I miejsce w kumie seniorek open, Julia Dzielaw – II miejsce kumie dziewcząt 8-9 lat plus 27kg, Aleksandra Ukleja – III miejsce w kumie seniorek open, Paulina Ukleja – I miejsce kumie dziewcząt 12-13 lat plus 50 kg, Leon Staszak – kata juniorów.