Wtorek, 22 stycznia 2019

Pozdrawiają przez muzykę i słowo czyli nowa płyta AVE

Fot.: Nadesłane

Renata Napierkowska

W pubie „Kropa” w Inowrocławiu odbył się koncert zespołu AVE promujący ich debiutancką płytę. Na krążku znalazło się jedenaście wybranych autorskich utworów. Do klubu przybyła ponad setka osób, by posłuchać na żywo twórczości AVE i nabyć płyty zespołu.

fot. Nadesłane
AVE jest zespołem scalającym nietuzinkowych muzyków z inowrocławskiej sceny, z doświadczeniem muzyczno - scenicznym. Założycielem grupy jest Mariusz Michałowski. Grupa pracuje ze sobą dwa lata, tworząc wyłącznie własne kompozycje w rodzimym języku. Zespół otrzymał wsparcie w postaci stypendium z miasta, co pozwoliło na wydanie płyty.
- Nasz zespół nie jest związany z żadnym wydawnictwem. Kilka piosenek zaprezentowanych przed wydaniem płyty w sieci było można usłyszeć w niektórych stacjach radiowych – mówi jedne z muzyków, Krzysztof Kosiński.

Utwory AVE dostały się też na listy przebojów. Dużym zaskoczeniem dla samych muzyków było to, gdy utwór „Skalpel” z poczekalni dostał się od razu na pierwsze miejsce. Wspomniane piosenki dzięki współpracy z polskim radiem fm, prezentowane są również za oceanem - w Kanadzie i Nowym Yorku. AVE czyni starania promocyjne polegające na koncertach i prezentacji utworów w sieci.

Zespół powstał dwa lata temu. Muzyków inspirują utwory z lat 80.
- Najistotniejsze w naszej twórczości są teksty, które poruszają sprawy społeczne . Wszyscy jesteśmy doświadczonymi muzykami i wcześniej graliśmy w innych składach. Nazwa grupy AVE to pozdrowienie poprzez muzykę i słowo, wyciągnięcie dłoni do słuchaczy – dodaje Krzysztof Kosiński.
Zespół tworzą:
Mariusz Michałowski – voc
Maciej Zamczała - gitara
Robert Sadowski – gitara -
Krzysztof Kosiński - bas
Mateusz Senderowski - perkusja