Wtorek, 22 stycznia 2019

Kościelec na podium w strzelaniu

Fot.: Nadesłane

Renata Napierkowska

Trzecie miejsce wywalczyła w klasyfikacji drużynowej reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kościelcu podczas zawodów wojewódzkich Kujawsko – Pomorskiej Ligi Strzeleckiej w Bydgoszczy.

fot. Nadesłane
Zmagania strzeleckie to pięć rund, trzy wiosną i dwie jesienią. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji 30 strzałów ocenianych w czasie 25 minut w postawie leżącej. Strzelania odbywały się z karabinków małokalibrowych kbks. Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kościelcu w składzie: Oliwia Grobelniak, Paulina Żelazek, Weronika Krzyśków, Oliwia Marciniak, Natalia Jankowska oraz Norbert Pawlak wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wszyscy uczniowie uczęszczają do klas mundurowych. Najlepsza okazała się drużyna gospodarzy, drugie miejsce przypadło zawodnikom z Włocławka. W zmaganiach na szczeblu województwa zmagało się 37 zawodników.

- Na zakończenie sezonu strzeleckiego pragnę podziękować zawodnikom oraz wszystkim sympatykom sekcji strzeleckiej – mówi opiekun klas mundurowych Mariusz Stefaniak, który przygotowywał zawodników z Kościelca do startu w zawodach.