Niedziela, 24 lutego 2019

Szkoła w Górze walczy o tysiąc książek

Fot.: Nadesłane

Renata Napierkowska

Nagrodą w konkursie organizowanym przez Empik jest tysiąc książek. Niewielka podstawówka z gminy Inowrocław stanęła do rywalizacji z placówkami ze stolicy, Gdyni, Gorzowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy i innych dużych miast.

Uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, a także pracownicy Urzędu Gminy Inowrocław na Facebooku apelują do znajomych, by oddawali głosy na szkołę w Górze. Placówka zabiega o to, by znaleźć się w gronie laureatów konkursu organizowanego przez Empik, w którym nagrodą jest tysiąc książek o łącznej 18 tysięcy złotych dla szkolnej biblioteki. Obecnie szkolny księgozbiór w Górze liczy 1844 publikacje.


- Walczymy z dużymi szkołami, które mają więcej uczniów niż liczy cała nasza gmina - mówi dyrektor placówki Anna Kowalska.
Podinowrocławska Góra rywalizuje między innymi z Warszawą, Gdańskiem, Bielsko-Białą, Gorzowem Wielkopolskim i Gdynią. Obecnie szkoła znajduje się na 11 miejscu, a szansę na zdobycie nagrody ma tylko pierwszych dziesięć placówek.

- Liczy się każdy głos. Sam głosuję i zachęcam znajomych, by też włączyli się do tej akcji. Jest to jedyna szkoła z naszego regionu, która jest tak wysoko w tym konkursie. Dlatego ma realną szansę, żeby wygrać – przyznaje radny inowrocławski Marek Słabiński i jednocześnie nauczyciel matematyki w Górze.

Głosowanie potrwa do 6 listopada, czasu na oddawanie głosów pozostało więc już niewiele.
Głosować można na stronie: http://www.empik.com/kultura/biblioteka/szkola-podstawowa-im-polskich-olimpijczykow-w-gorze/

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 27-10-2016 23:44

    Oceniono 4 razy 4 0

    - symast: zagłosowałem na szkołe w Górze.Bede głosował do konca plebiscytu.Widziałem ze Góra jest na 4 miejscu.Byle tak dalej.Napewno sie uda!

    Odpowiedz