Niedziela, 24 lutego 2019

997/112

Morderstwo pod Barcinem. Wiadomo jak zginęły Klaudia i Patrycja

Pogrzeb 15-letniej Klaudii odbył się 10 sierpnia w Barcinie

Fot.: Filip Kowalkowski

Jest opinia ekspertów po sekcji zwłok 15-latki i 23-letniej kobiety, których zwłoki znaleziono w sierpniu w Jeziorze Wiecanowskim niedaleko Barcina.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (22) »


Pełna ekspertyza z sekcji trafiła już do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Wczoraj taką informację podały lokalne media. Biegli z dziedziny medycyny sądowej badali zwłoki dwóch młodych kobiet, które zostały znalezione w sierpniu w Jeziorze Wiecanowskim w powiecie mogileńskim.


- Wnioski są takie, że przyczyną śmierci w obu omawianych przypadkach było uduszenie przez utopienie - wyjaśnia prokurator Agnieszka Adamska-Okońska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Przedłużone śledztwo


- Dodatkowo na ciałach stwierdzono liczne obrażenia, między innymi otarcia o charakterze tak zwanym przyżyciowym, co oznacza, że powstały przed śmiercią ofiar - dodaje prokurator Adamska-Okońska.

W tej sprawie jest trzech podejrzanych. Areszt utrzymany został w przypadku liczącego 21 lat Macieja K. i 45-letniego Sławomira G., natomiast uchylono go 20-letniemu Zachariaszowi Z. Temu ostatniemu mężczyźnie tymczasowe aresztowanie zamieniono na dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.

- Śledztwo zostało przedłużone do lutego - wyjaśnia rzeczniczka prokuratury. - Prokurator, która je prowadzi, czeka teraz na wyniki badań próbek DNA, zabezpieczonego na materiałach dowodowych podczas czynności przeprowadzonych w pierwszych dniach postępowania.

Zarzuty morderstwaPrzypomnijmy, że ciała kobiet policja wyłowiła w nocy z 4 na 5 sierpnia z jeziora w Chałupskach. Okazało się, że ofiary to Klaudia i Patrycja, obie kobiety były mieszkankami Barcina. W sprawie zatrzymano początkowo trzy osoby - dwóch mieszkańców powiatu mogileńskiego i 17-letnią barciniankę. Mężczyznom postawiono zarzut podwójnego morderstwa. Grozi im kara 25-letniego bądź dożywotniego więzienia. Nastolatka była przesłuchana jako świadek.

Okazuje się, że 20- i 21-latek już wcześniej mieli konflikty z prawem. Jeden z nich dopuścił się przestępstw przeciwko mieniu. Było to zniszczenie i napad rabunkowy. Drugi mężczyzna również ma na koncie wyroki za kradzież i zniszczenie mienia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 30-10-2016 20:31

  Oceniono 1 raz 1 0

  - Barti: gdzie tam ich do wiezienia wysylac albo zabijac na syberie i przy -50 do śmierci w kamienilomach robic od rana do nocy do zżarcia woda i suchy chleb tak ze by za malo było aby przezyc a za dużo ze by zdechnąć.

  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

  1. 30-10-2016 05:51

   Oceniono 3 razy 3 0

   - Alez skąd : Dozywocie ze szczególnym okrucienstwem : zaduszenie przemoc Fizyczna obezwładnienie ofiary zaskoczeniem = Bez Prawa zadnego Warunku Okno Celi zasłonięte blachą z widokiem na spacernik na kolejne 23 lata ....

   Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

   1. 29-10-2016 16:38

    Oceniono 8 razy 8 0

    - ziom: Należy wyrwać chwasty z korzeniami !!!!

    Odpowiedz

   2. 29-10-2016 15:13

    Oceniono 16 razy 15 1

    - jarema: Jeśli są winni, kara śmierći byłaby najsprawiedliwsza

    Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz