Wtorek, 22 stycznia 2019

Brązowe pasmo dla chóru Pro Nobis z Janikowa

Fot.: Renata Napierkowska

Renata Napierkowska

„Brązowe Pasmo”, na VIII Ogólnopolskim Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni zdobył janikowski chór pod dyrekcją Sławomira Palucha. Pro Nobis to czterogłosowy chór mieszany, który powstał w domu kultury w Janikowie w roku 2007, gdzie ma swoją siedzibę.

- Nasz zespół obecnie składa się z 24 osób, a członkowie chóru to głównie mieszkańcy Janikowa, oraz pobliskiego Inowrocławia i okolic, zajmujący się na co dzień rozmaitymi profesjami, których łączy jednak, wspaniała cecha wspólna, jaką jest zamiłowanie do śpiewu. Posiadamy w repertuarze kolędy, pieśni patriotyczne, religijne i inne opracowania kompozytorów polskich i zagranicznych – informuje dyrygent Sławomir Paluch, dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Janikowie.


Chór koncertuje głównie w najbliższym regionie, uświetnia uroczystości świeckie i religijne. W 2015 roku otrzymał wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym im. św Jana Bosco w Aleksandrowie Kujawskim, a w roku 2016 I miejsce na II Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Osiu. Skład chóru: soprany: Anna Krzemień, Renata Strzyżewska, Paulina Kurant, Anna Miązek, Teresa Rochowiak,Grażyna Dworek, Elżbieta Wawrzyniak, Elżbieta Barandziak, Alina Brzezińska, Katarzyna Plewa Alty: Aneta Adamczewska, Lucyna Przeździęk, Marzena Dobrzyńska, Grażyna Tomczyk, Eleonora Pluskota, Elżbieta Duczkowska, Joanna Polińska, Donata Wesołowska, Tenory: Piotr Górny, Jerzy Nowak, Marek Łaganowski, Basy: Sławomir Nowak, Waldemar Dworek, Jan Niemczyk, Jan Plewa.

Dla ścisłości: w papierowym wydaniu wkradła się nieścisłość. Nagrodę "Brązowego pasma" zdobył cały chór Pro Nobis, a nie tylko dyrygent Sławomir Paluch.