Wtorek, 22 stycznia 2019

Odznaczenia dla kujawskich rzemieślników

Fot.: Renata Napierkowska

Renata Napierkowska

Ośmiu rzemieślników zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu otrzymało odznaczenia państwowe podczas sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego przyznane przez prezydenta RP. Złote, srebrne i brązowe krzyże zasługi wręczył wojewoda kujawsko – pomorski Mikołaj Bogdanowicz

fot. Renata Napierkowska

fot. Renata Napierkowska

fot. Renata Napierkowska

fot. Renata Napierkowska

fot. Renata Napierkowska

fot. Renata Napierkowska


Piątkowe obrady radnych powiatu inowrocławskiego poprzedziła niecodzienna uroczystość. Na sesję przybył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, by wręczyć krzyże zasługi kujawskim rzemieślnikom zrzeszonym w Cechu Rzemiosł Różnych.
- To tutaj, na tej sali przed kilkoma laty w uczyłem się samorządności, więc tym bardziej czuję się z tym powiatem związany. Myślę, że choć byłem w tamtych latach w opozycji i nie zawsze ze wszystkim się zgadzałem, to sądząc po tym, gdzie dziś jestem, ta nauka dała dobre efekty. Cieszę się, że dziś mogłem tutaj przyjechać, by uhonorować kujawskich rzemieślników – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który przy asyście starosty inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego wręczył złote, srebrne i brązowe krzyże wyróżnionym.
Złoty Krzyż Zasługi otrzymali:
Piotr Jóźwiak - Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu, członek Komisji Egzaminacyjnej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy, współorganizator i aktywny sponsor schroniska im. Błogosławionego Brata Alberta w Inowrocławiu, jeden z inicjatorów i sponsorów budowy Domu Rzemiosła w Inowrocławiu, działający w radzie parafialnej, a także laureat Loży Liderów Janiny Ochojskiej, wspierający finansowo akcje charytatywne.
Franciszek Żak- Podstarszy Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu, aktywny działacz społeczny wspierający akcje organizowane przez Polski Czerwony Krzyż, sekcję szachową w Kruszwicy , rozbudowę stadionu i obiektów sportowych w Kruszwicy jako wiceprezes „Gopła” .Jako Prezes Rady Nadzorczej „Kruszwinu” uratował zakład przed upadłością , w tym 150 miejsc pracy. Jako członek Zarządu Rady Powiatu Inowrocławskiego dba o zaopatrzenie okolicznych wsi w wodę i ochronę środowiska, jest również aktywnym działaczem Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców w Kruszwicy.


Srebrny Krzyż Zasługi wojewoda wręczył:
Janowi Barbarzakowi - członkowi Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu, wiceprezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Racicach, który jest inicjatorem szkoleń i prezentacji dla dzieci i młodzieży w zakresie ratownictwa drogowego i medycznego. Jest także sponsorem wycieczek, obozów i akcji takich jak „Bezpieczne wakacje nad wodą”, założycielem stowarzyszenia „Nasz dom w Racicach” , działającego przy miejscowej szkole .

Lechosławowi Bogdańskiemu – członkowi Komisji Rewizyjnej Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu, zasłużonemu działaczowi w rzemieślniczym ruchu spółdzielczym i członkowi społecznego Komitetu Budowy Domu Rzemiosła w Inowrocławiu. Obecnie aktywnie wspiera wszelkie inicjatywy podejmowane przez Cech Rzemiosł Różnych i jest wykonawcą wielu prac społecznych na rzecz miasta i gminy Gniewkowo z zakresu instalacji elektrycznych.

Michałowi Górnikiewiczowi - przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej działającej przy Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu, aktywnemu członkowi Rady Parafialnej Kościoła pw. Św. Ducha w Inowrocławiu, który wspiera festyny charytatywne, akcje dobroczynne dla dzieci i osób chorych oraz potrzebujących. Był uczestnikiem Komitetu Honorowego Edmunda Mikołajczaka-Posła na Sejm RP i Honorowego Komitetu obchodów 350-lecia bitwy pod Mątwami w Inowrocławiu.

Henrykowi Maciejczykowi - wieloletniemu członkowi Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu, działającemu w pracach samorządu lokalnego na terenie miasta i gminy Gniewkowo w Towarzystwie Przemysłowym w Gniewkowie i Kole nr 15 Polskiego Związku Łowieckiego. Wspiera finansowo Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie, Dom Dziecka w Gniewkowie , szkoły podstawowe na terenie gminy Gniewkowo i wspomagał budowę nowej kaplicy pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Suchatówce.


Czesławowi Treli – byłemu członkowi Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu, specjaliście w dziedzinie ślusarstwa, który aktywnie wspiera finansowo Ochotniczą Straż Pożarną w Gniewkowie, Dom Dziecka , Klub Sportowy Unia Gniewkowo oraz związek Emerytów i Rencistów. Jest też aktywnym działaczem w Towarzystwie Przemysłowym w Gniewkowie .

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał Jacek Trela - aktywny działacz społeczny w strukturach Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu i Związku Rzemiosła Polskiego, przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy, a także prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rzemiosło Przyszłości” i członek Zespołu Monitorującego Gwarancję dla Młodzieży współpracujący z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej. Jest też ekspertem branży budowlanej rzemiosła w strukturach europejskiej organizacji UAPME w Brukseli , który wspiera Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu.


Wojewoda oraz uhonorowani rzemieślnicy złożyli także życzenia imieninowe gospodarzowi powiatu Tadeuszowi Majewskiemu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 03-11-2016 01:52

  Brak ocen 0 0

  - xxx: sami swoi :)

  Odpowiedz

 2. 30-10-2016 13:59

  Oceniono 2 razy 1 1

  - uau : Gratulacje dla rzemieślników

  Odpowiedz

 3. 29-10-2016 20:24

  Oceniono 3 razy 2 1

  - zdziwiony i matematyk: a gdzie te rzemieslniki jezeli sa to 5 prezesow na jednego takiego

  Odpowiedz

 4. 29-10-2016 19:55

  Oceniono 2 razy 1 1

  - CRM: Gratulacje!!!

  Odpowiedz