Niedziela, 24 lutego 2019

Tagi: Bydgoszcz przemoc w domu dziecko w szpitalu ojciec zatrzymany butelką w głowę

30 października 2016, aktualizowano: 30 października 2016

Zatrzymano ojca 4-miesięcznej Oliwii, która trafiła do szpitala [NOWE FAKTY]

Obrażenia u dziecka pojawiły się prawie dobę przed tym, jak trafiło na pogotowie.

Fot.: Thinkstock

policja, tob

Dziecko w piątek z obrażeniami głowy trafiło do szpitala w Bydgoszczy. Mogło paść ofiarą przemocy. Policja zatrzymała ojca dziewczynki. 23-latek usłyszy zarzuty.

4-miesięczna Oliwia, o której pisaliśmy już dziś rano, trafiła do szpitala z obrażeniami głowy. 23-letni ojciec tłumaczył lekarzom, że dziewczynkę pobiła po głowie tzw. kubkiem niekapkiem jej 2-letnia siostra.


- W tej sprawie policjanci powołali biegłego z dziedziny medycyny w celu określenia, czy obrażenia u dziecka mogły powstać w okolicznościach wskazanych przez rodziców - mówi Monika Chlebicz z biura prasowego KWP w Bydgoszczy. - Opinia biegłego była kluczowa.

Policja zatrzymała dziś mężczyznę, ponieważ opinia biegłego mocno podważyła opowiedzianą policji wersję zdarzeń. Obrażenia u dziecka pojawiły się prawie dobę przed tym, jak trafiło na pogotowie. Zdecydowano o przedstawieniu mu zarzutów uszkodzenia ciała dziecka oraz narażenia go na niebezpieczeństwo. Jutro 23-latek trafi do prokuratury z wnioskiem o jego aresztowanie.

Policja będzie teraz wyjaśniać, skąd zwłoka w powiadomieniu lekarzy i jak doszło do obrażeń u dziecka. Według wcześniejszych wyjaśnień mężczyzny - matki niemowlaka, gdy doznał obrażeń, miało nie być domu. Rodzina nie miała niebieskiej karty.

Czytaj także: 2,6 kg narkotyków w toruńskim akademiku [WIDEO+ZDJĘCIA]

Warto obejrzeć:

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (11) »
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 31-10-2016 10:35

  Oceniono 2 razy 1 1

  - analityk: Okazuje się, że ludzi z zaburzeniami jest bardzo dużo. Wg jednej z gazet liczba ta wynosi ok. 12 mln. Zatem jakoś nauczanie religii nie pomaga, więc powinno się przekierować pieniądze dla kościoła na cele służby zdrowia.

  Odpowiedz

 2. 30-10-2016 21:38

  Oceniono 7 razy 1 6

  - QZ: Za mało 500+ jakby dawali 1500 + to może traktował by mała jak pracodawcę .I nie pobił by pracodawcy

  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz