Wtorek, 22 stycznia 2019

Szkoła w Górze niczym olimpijczyk walczy o najwyższe miejsce w konkursie

Fot.: Nadesłane

Renata Napierkowska

Jeszcze tylko dwa dni oddawania głosów i Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze w gminie Inowrocław może wzbogacić się o tysiąc książek. Placówka już znajduje się w czołówce i była nawet na czele listy. Wspierają nie tylko mieszkańcy gminy, ale ważny jest każdy głos. - Pomóżcie, kliknięcie nic nie kosztuje - apeluje dyrektor Anna Kowalska.

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane

Walka o to, by półki szkolnej biblioteki w Górze zapełniły się nowiutkimi książkami trwa. Coraz więcej osób oddaje głosy, nie tylko z gminy Inowrocław czy innych miejscowości powiatu, ale nawet z Bydgoszczy. Efekt jest taki, że placówka w Górze znalazła się już na prowadzeniu przed szkołami z takich wielkich ośrodków jak Warszawa, Gdańsk, Gdynia czy Gorzów Wielkopolski.

W zabawny i dowcipny sposób zachęca do głosowania wydział promocji Urzędu Gminy Inowrocław. Waldemar Zieliński stał się prawdziwym mistrzem w tworzeniu zabawnych memów, które maja na celu zwrócenie uwagi i zachęcenie kolejnych użytkowników Facebooka to oddawania głosów. Szkole sekunduje wójt Tadeusz Kacprzak.
- Pierwsza rzecz rano, jaką robię po przebudzeniu, to włączam komputer i oddaję głos na szkołę w Górze, by czasami w ferworze codziennych obowiązków o tym nie zapomnieć - zapewnia włodarz.

- Czytanie jest fajne. I kropka. A zwłaszcza czytanie tabeli rankingowej konkursu. A wszystko to dzięki Państwu. Mega podziękowanie za wszystkie oddane głosy i pierwsze miejsce – napisała na Facebooku dyrektor placówki Anna Kowalska, gdy szkoła znalazła się na prowadzeniu.
Szkoła apeluje do wszystkich o wsparcie, gdyż każda osoba może oddać tylko jeden głos dziennie.

W akcję o pozyskanie książek dla szkolnej biblioteki w Górze włączyli się uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, a także pracownicy Urzędu Gminy Inowrocław, którzy na Facebooku apelują do znajomych, by oddawali głosy na tę placówkę. Łańcuszek życzliwych ludzi zatacza coraz szersze kręgi i szkoła w Górze od kilku dni niczym patron, którego imię nosi, znajduje się w czołówce, a chwilami wyprzedza nawet stolicę. Niektórzy zachęcają znajomych do głosowania na Facebooku w zabawny sposób: Jesteśmy jak Leonidas i jego wojsko pod Termopilami. Mało nas, ale jesteśmy bojowi – apeluje jedne z internautów, Marcin Stablewski.

Nasza redakcja też wspiera słuszną inicjatywę, więc przypominamy, jak należy głosować. Wystarczy wejść na stronę: http://www.empik.com/kultura/biblioteka/szkola-podstawowa-im-polskich-olimpijczykow-w-gorze/
lub wyszukać na Facebooku Szkołę Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Górze i oddać głos klikając w zamieszczony na stronie link