Wtorek, 22 stycznia 2019

Gmina Inowrocław zaprasza do... gry

Fot.: Nadesłane

Renata Napierkowska

Najstarsza wieś polska Krusza Zamkowa, miejsce pochówku Stanisława Przybszewskiego, poznanie lokalizacji cmentarza żydowskiego to tylko niektóre punkty, jakie będą musieli odkryć miłośnicy geocachingu. Zabawa rozpocznie się dziś o godzinie 12.00.

fot. Nadesłane

fot. Nadesłane


Geocaching to przygoda, która w dowolnym czasie może zabrać uczestników do niesamowitych i pięknych miejsc , poznania najbliższego otoczenia. Jest to też forma popularyzacji turystyki pieszej i rowerowej oraz zachęcenie do odwiedzin nieznanych dotąd miejsc, ciekawych kulturalnie, przyrodniczo, historycznie czy przypominających o tragediach i zbrodniach. Gmina Inowrocław zaprasza mieszkańców powiatu inowrocławskiego do udziału w nowej grze, która może być jednocześnie znakomitą formą relaksu i odpoczynku.


- Chcielibyśmy poprzez serwis geocaching.com i geocaching.pl zaprosić mieszkańców i turystów do korzystania z wypoczynku, spędzenia czasu w okolicach Inowrocławia, ale również zachęcić uczestników zabawy do odwiedzenia i zapoznania się z atrakcjami turystycznymi naszej gminy Inowrocław. W tym celu na terenie gminy i innych ciekawych miejsc powiatu inowrocławskiego zostało rozmieszczonych w terenie kilkaset skrytek opisujących i pokazujących ciekawe miejsca. Cały czas powstają nowe – mówi Waldemar Zieliński z wydziału promocji urzędu gminy.

Uczestnicy zabawy będą musieli wykazać się spostrzegawczością i wiedzą o danym miejscu, osobie czy faktach z nimi związanymi. Geocaching to w końcu nic innego, jak podchody, tylko przy pomocy GPS -a lub telefonu komórkowego i aplikacji do obsługi GPS.

Warto wiedzieć:
Impreza odbędzie się 5listopada w godz. 12.00-14.00, na Geocaching Event organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.
kontakt:
Facebook: https://www.facebook.com/Geocaching.Inowroclaw/
e-mail: geocaching.inowroclaw@gmail.com

Warto wiedzieć:
Po raz pierwszy nazwa „geocaching” pojawiła się 30 maja 2000 roku. Słowo „cache” w języku angielskim określa skrytkę, kryjówką, schowek i nawiązuje do ukrywanych niegdyś skarbów przez piratów, złodziei, uciekinierów. Przedrostek „geo” czyli ziemia oznacza globalny charakter zabawy, jak również analogię do geografii, czyli nauki o rozmieszczeniu zjawisk na kuli ziemskiej. Zlokalizowanie pojemnika geocache jest możliwe dzięki posiadaniu współrzędnych geograficznych.