Wtorek, 22 stycznia 2019

Całe województwo zakończy bieg w Gniewkowie

Fot.: Nadesłane

Renata Napierkowska

Tradycją się stało, że finał cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbywa się co roku w Gniewkowie. Uczestnicy mają do pokonania dystans o długości 10 kilometrów.

Dobiega końca piąta edycja Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych. Ostatnie w tym roku zawody Grand Prix połączone z Biegiem im. Rodziny Milewskich odbędą się w najbliższą niedzielę 6 listopada w Gniewkowie.


- Ogromnie cieszy mnie fakt, że z roku na rok wzrasta liczba osób aktywnie uczestniczących w biegach z cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przybywa również imprez biegowych w regionie, a znalezienie się w naszym Grand Prix podnosi prestiż i frekwencję na zawodach. To prawidłowa tendencja odzwierciedlająca współczesne trendy. Bieganie staje się coraz bardziej modne, podobnie jak jazda na rowerze, rolkach czy nordic walking. Wzrasta w społeczeństwie świadomość prozdrowotna. Nie ma lepszej profilaktyki zdrowia jak aktywność ruchowa. A więc do biegu, gotowi, start! - zachęca do udziału w imprezie marszałek województwa kujawsko – pomorskiego, Piotr Całbecki.

Grand Prix organizują wspólnie samorząd województwa, Stowarzyszenie Zdrowo Zabiegani, Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ” oraz oczywiście gospodarz imprezy Gmina Gniewkowo. Celem Grand Prix jest promocja biegania jako najprostszej i najtańszej formy aktywności fizycznej.
Podczas tegorocznej imprezy pojawi się nowa akcja, jaką jest I Charytatywny Bieg Najmłodszych na Rynku.
- W ten sposób chcemy zachęcić dzieci do aktywności fizycznej i uprawiania sportów - mówią pomysłodawcy imprezy.